ЦСКА би с 2:0 ЦСКА 1948 на Армията в среща от

...

Стана ясно кой кара влака на Армията

ЦСКА би с 2:0 ЦСКА 1948 на " Армията " в среща от 9-ия кръг на Първа лига. И двете попадения за " армейците " заби Дюкенс Назон (74-ата и 81-ата мин.).

Първото полувреме стартира с теротироално преимущество на армейците, които още в 5-ата минута сътвориха първото рисково състояние пред противниковавта врата. До него се стигна откакто Емил Виячки извърши жестоко нарушаване против Дюкенс Назон и Георги Кабаков реши, че няма съображение за жълт картон и отсъди единствено директен свободен удар на към 25 метра фронтално против Даниел Наумов. Тобиас Хайнц стреля технично, само че топката мина на сантиметри над напречната греда.
-->
В 11-ата минута Хайнц подаде към Джонатан Линдсет, който стреля мощно с глава, само че Даниел Наумов мазета в корнер. Хайнц центрира отдясно, само че Ивайло Чочев почисти. Натискът на ЦСКА продължи и в 24-ата минута още веднъж двамата норвежци комбинираха ловко по левия фланг, след което Тобиас Хайнц насочи доста прекрасен изстрел от отдалеченост в далечния ъгъл, само че Наумов плонжира и мазета.

След половин час игра армейците проведоха продължителна многоходова офанзива и в завършващата фаза още веднъж Хайнц се озова на стрелкова позиция, само че не съумя да преодолее вратаря от дребен ъгъл.

Три минути преди паузата Дюкенс Назон стреля от границата на наказаталното поле, само че и този път противниковият пазач се оправи и улови. До края на полувремето нямаше други забавни обстановки и двата състава се отдръпнаха към съблекалните при нулево тъждество.

През втората част алените продължиха да нападат и да търсят успеха. В 57-ата минута  Дюкенс Назон пусна към Тобиас Хайнц, който се озова на стрелкова позиция самичък против вратарая, само че Том Рапнуи съумя да се намеси и да блокира шута на норвежеца.

В 66-ата минута Георги Русев извърши нарушаване против Тобиас Хайнц на няколко метра пред наказателното поле на гостите от Бистрица. Потърпевшият застана зад топката и извърши отлично директния свободен удар, само че Даниел Наумов още веднъж бе последна бариера пред гола, избивайки с лявата ръка в корнер.

В 70-ата минута старши треньорът на армейците Нестор Ел Маестро пусна в игра Данило Асприля на мястото на Матиас Фаетон. Червените още повече ускориха своя напън и в 74-ата минута разумното се случи, когато Том Рапнуи опита да върне топката с глава към Даниел Наумов, а неуморният в този мач Тобиас Хайнц съумя да откредне кълбото и елегантно го пусна  към Дюкенс Назон, който останал самичък на празна врата вкара за 1:0.

В 81-ата минута гостите от  Бистрица пробваха да провеждат офанзива, само че Иван Турицов лиши топката и армейците проведоха мълниеносна контраофанзива, при която Дюкенс Назон получи дълъг пас от Амос Юга и  се озовал се на стрелкова позиция невъзмутимо се разписа за 2:0, оформяйки крайния резултат.

ЦСКА - ЦСКА 1948 2:0

Голмайстор: 1:0 Дюкенс Назон 74, 81

ЦСКА: Густаво Бусато, Браян Кордоба, Християн Петров, Амос Юга, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет (86-Емануел Шакич), Тобиас Хайнц, Тибо Вион, Иван Турицов, Дюкенс Назон (90+1-Мено Кох), Матиас Фаетон (70-Данило Асприля)

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стив Фуртадо, Емил Виячки, Елитон, Том Рапнуи,  Ивайло Чочев, Парвиз Умарбаев (46-Реян Даскалов), Бирсент Карагарен (54-Никола Илиев), Педриньо, Радослав Кирилов (54-Георги Русев), Руни Ева (75-Антонио Вутов)